Cvičení v Přežití 2012

Více
12. srp 2012 15:51 - 12. srp 2012 15:51 #36 od Deklin
Odpověděl Deklin pro téma Re: Cvičení v Přežití 2012
Co takhle si udělat trochu pohody, že bych vzal vodárnu?..(pokud se mě teda nebude počítat do váhy ;))

We are leave no man behind!
Téma bylo zamčeno.
  • Domas
  • Návštěvník
  • Návštěvník
12. srp 2012 13:37 #37 od Domas
Odpověděl Domas pro téma Re: Cvičení v Přežití 2012
Ahojte holky jedu taky :D ale kačko sebou tahat nebudu vezmu si jenom pumpu :). Tak semnou počitejte na 100%
Téma bylo zamčeno.
Více
11. srp 2012 07:40 - 11. srp 2012 07:44 #38 od Gucky
Odpověděl Gucky pro téma Re: Cvičení v Přežití 2012
Každej by měl mít masku (brýle) a zbrań, protože jsou plánovaný střelby na terče (kulatý papírový tácky), ale pokud pojedem tři nebo čtyři, tak střílet asi nebudem, bo to postrádá smysl. Jinak tu zbraň jako zátěž je asi dobrý mít, aby to mělo ten správnej efekt - prostě už pro ten pocit. Nehledě na to, že bombou si můžeš fouknout do čutory COčko a udělat si bublinkovou vodu (nebo šumák či sirup). :silly:
Jinak řečeno je to hlavně na nás jak se rozhodnem, ale já jsem pro, aby si každej vzal minimalne bryle a PGP nebo jinou pistol. Přece jenom jsme military jednotka, na druhou stranu, když půjdem beze zbraní, tak můžem ty mezičasy určený na střílení využít na tvorbu pastí nebo primitivních zbraní alá kopí. Mohlo by to být zajímaví vyzkoušet si jak zabezpečíme nocležiště beze zbraní.

P.S.: Ale v noci na hlídce se budu beze zbraně cítit jako nahej.

--Gucky--
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
Téma bylo zamčeno.
Více
10. srp 2012 22:27 - 11. srp 2012 06:45 #39 od Majlo
Odpověděl Majlo pro téma Re: Cvičení v Přežití 2012
Zdarec, do pocitane vahy se nepocita kver ani maska... Navic je to spise cundr se zamerenim improvizace v terenu. Loni se nestrilelo vubec. A myslim si ze letos nebudeme delat taky bordel, takze ja si sebou neberu krochnu a ani masku, neru pouze ostrou kdyby sme nahodou potkali medveda.

Obleceni je na tobe v cem prezijes dva dny....kazdopadne suchy veci do foroty je lepsi mit je u sebe nez je nemit vubec....,

nuz jasna vec, je dobre mit dva - jeden "pracovni", druhy multifunkcni...(macgyver)

jidlo-
ja jako zrout.. a z apetitu ostatnich bych usoudil ze ti bude stacit klidne pul chleba a nejakej kus stangle salamu, TVRDYHO(suchyho) jakejkoliv mekkej salam ti do vecera zdechne..

Piti, cutora+ treba 1,5litru vody..rezerva.... jak nas znam budeme hledat treba nejakou schovanou studanku.. jestli mas chemicke cisteni na vodu..bude se hodit. Jinak my vetsina mame. Taky neni treba k zahozeni nejakej "sumak" nebo neco takovyho pac pokud to bude voda z kaluze tak aby to chutnalo aspon jako malinova voda z kaluze =)
tatraky, snickersky a dalsi chujoviny jsou dobry na energii....hlavne nezapomenou tekutou energii z ovoce o vysoke voltazi, zaroven se da pouzit i jako topeni a i na odhaneni SOV. (vos)

spani.. pokud nejsi citlivka vyser se na karimatku..usetris misto..a i vahu kterou neses.. poradnej spacak postaci.. snad nebude 5stupnu..

jinak celtu sebou urco! kazdopadne se hodi nejaky spagat, snura, lano, uzlovacka nebo tak neco.
Esus pokud si nebudes chtit varit caj,kafe,polivku, atd je podle mne zbytecny...a pokud ho vazne chces neni spatny se treba domluvit se zbytkem aby se treba nenesli treba 4 esusy..
Baterka nebo celovka... ja si beru celovku ta je pro manipulaci v terenu asi nejlepsi volba (mluvim vzdy jen za sebe)
Vysilacka, kompas, pistalka, GPS, podpalovac, zapalovac........ sikovne a pouzitelne veci..


kdyz mne jeste neco napadne pisnu

PS: ted jsem docetl propozice takze je povinne si brat zase gun a masku jako zatez? :sick:
Téma bylo zamčeno.
Více
10. srp 2012 14:23 #40 od Deklin
Odpověděl Deklin pro téma Re: Cvičení v Přežití 2012
Jelikož jedu poprvé a nikdy sem na ničem podobném nebyl, rád bych aby jste mi poradili co zhruba bych si měl vzít s sebou abych se vlezl do 5 kg.. jako nemám vůbec ideu, nebo spíš mám ale to by musel být limit alespon 20 kg..:D A hlavně co se všechno do té váhy počítá? Všechno ostatní krom povinné výbavy - což je pevná obuv, kalhoty, 2x tričko, 2x ponožky, maska a zbraň je to správně? A ostatní jako nůž, batoh, voda, jídlo atd. atd. se už počítá do těch 5kg?
Můj návrh je 1,5l vody(+ prázdná čutora), 1,5kg jídla, nůž, spacák, celta, karimatka, baterka, pokud ještě zbydou kila, tak ešus. Díky za rady!

We are leave no man behind!
Téma bylo zamčeno.