SPYDER MR3

Je pravda že milovníci military stylu nemají v paintballu na růžích ustláno, chybí zde značkovače když už ne reálného, tak alespoň patřičně military vzhledu, o potřebných doplňcích a výstroji nemluvě. Jednou z mála firem, které se snaží poskytnout vyznavačům woodballu alespoň něco, co má (byť vzdáleně) připomínat zbraň, je Kingman a jeho série Spyder MR.

Tuning: není

Jak jsem se již zmínil, milovníci paintballových značkovačů reálného vzhledu to opravdu nemají lehké. Vždyť většina paintballových značkovačů je vyráběna US firmami (všimněte si prosím, že nepíši vyráběna v USA) a tam jak známo v současné době převládá pseudo pacifistický názor že zbraně jsou špatné ( ne ten, kdo je ovládá, neboť jsme jen lidé chybující) a proto musí -li už vyšinutí jedinci hrající paintball po sobě střílet, tak ať to proboha nepřipomíná válku a zbraně. Tento jev je bohužel také celoevropský a jeho analýza by zabrala několik stran. A jelikož se tato problematika týká také paintballu ( airsoftu kupodivu a naštěstí zatím ne, alespoň ne v takové míře) jsme tam, kde jsme a musíme válčit po lesích se značkovači prapodivného vzhledu a sugerovat si, jak jsou krásné a reálně vypadající.

Firma Kingman je jedním z mála v paintballu podnikajících výrobců, kteří myslí i na hráče mimo hlavní sportovní proud. Se svojí sérií MR se snaží přiblížit potřebám woodballových hráčů a nejvyšším modelem v řadě, Spyderem MR3, nasadila laťku poměrně vysoko.

MR3 je typický Spyder se všemi jeho přednostmi i nedostatky. Tělo je vyrobeno v prapodivném, ale kupodivu poměrně ergonomickém designu z hliníku a kvalitního a pevného plastu, který je navíc matný a zdrsněný, proto nám MR3 nebude házet na slunci prasátka a klouzat ze zpocených rukou. Opatřen je na dnešní poměry archaickým bočním kolínkem, jehož výhodou je, že nepřekáží v průhledu na cíl a nám se tak bude lépe a rychleji mířit.

MR3 je také opatřen odnímatelnou transportní rukojetí, na kterou můžeme připevnit kolimátor nebo dalekohled a tak zlepšit jeho bojovou hodnotu, navíc transportní rukojeť je dostatečně vysoká a my tak budeme moci mířit i v paintballové masce, jejíž tuhé lícnice to u značkovačů s lahví nebo opěrkou v ose hlavně jinak neumožňují.

Ramenní opěrka je délkově stavitelná a je taktéž odnímatelná, můžeme ji tedy popřípadě nahradit jinou, vhodnější. Pod opěrkou se nachází šroub pro stavění úsťové rychlosti, toto řešení je známé i u všech dalších modelů Spyder.

Pažbička je poměrně široká a je opatřena plastovými střenkami, tu by si MR3 dle mého názoru zasloužil přece jenom lepší, ergonomičtější. Na hřbetu pažbičky najdeme konektor pro nabíječku 9,6V dobíjitelné baterie, kterou tak nemusíme kvůli dobíjení vyndávat ze značkovače a kombinovaný off/eye/mode přepínač. Spoušť je dvouprstá, pohodlná a stavitelná. Přední ručka je dostatečně široká a zdrsněná, výrazně zlepšuje úchop značkovače a přispívá tak k lepší stabilizaci značkovače a tím i k přesnější střelbě. Hlaveň je standardní Kingman, tu si MR3 zaslouží lepší, zde bychom rozhodně neměli šetřit.

MR3 se při střelbě choval klasicky "spyderovsky", se středním kopem a dobrou plynovou efektivitou. Tomu kdo již některý z Spyderů vlastnil, okamžitě padne do ruky nevzniká zde onen nejasný pocit cizí věci, který dočasně vzniká při přechodu na nový značkovač. Největším konkurentem bude pro MR3 pravděpodobně Tippmann A5 s el. spouští, zde ovšem MR3 nabízí nejen srovnatelnou kvalitu a ergonomii, ale hlavně podstatně lepší servisní obslužnost a výběr hlavní.

Co nám tedy za poměrně přijatelný peníz MR3 nabízí? Tak tedy : boční kolínko, anti-double blokaci, stavitelnou ramenní opěrku, anti-chop oko, transportní rukojeť s lištou pro optiku, delrin bolt, stavitelnou spoušť, nabíjecí baterii, přepínač střeleckých módu, kadenci až 25 ran/sec a provoz na CO2 i vzduch. A to není málo, co myslíte?

MR3 008

MR3 002

MR3 004

MR3 001

Za zapůjčení díky Paintball Shopu Brno

Zdroje: http://www.militarygames.cz/spyder-mr3

 

Přidat komentář