Spider MR-1 Maverick

Popis vylepšení zbraně:

Upravit takto Spyder MR-1 je celkem snadné, i když je potřeba určité zručnosti a nějakou menší dílničku se svěrákem.
Začnu tím nejsložitějším, a to je úprava natahování (důležité pro možnost montáže držadla "M4 Carrying Handle"). Začneme vyjmutím čepu, který spojuje závěr hlavně s kladivem (úderníkem). Je potřeba ho zaříznout, aby nepřesahoval tělo zbraně. A dál přijdou na řadu věci vlastní výroby. Jsou potřeba tyto věci : kolejnice RIS (RIL) o délce 200mm, dva proužky plechu o tloušťce 2mm, šířce 6mm a délce 200mm, dále kousek plechu, ze kterého se vyřízne táhlo (viz. foto), pružinku (docela pružnou, nesmí se natáhnout a zůstat natažená jako pružinka z propisky) a dva šroubky M3x40. Tak a teď to všechno poupravovat, aby to plnilo svou funkci. V liště RIS vyřízneme otvor tak, aby když se položí přímo na zbraň, nezavazel náustek na kolínko zásobníku. Pokud nemáte ve spodu lišty žádnou podélnou drážku, tak ji musíte vybrousit pilníkem nebo vypilovat pilkou. Dále nachystané proužky plechu v polovině podélně ohneme asi na úhel 45 stupňů (pokud možno v ohýbačce). Jeden proužek zařízneme tak, aby končil před náustkem na kolínko (jakoby od pažby ke kolínku). Zvolíme si místo, kam dáme upevňovací šrouby (M3x40) a v těch místech vyvrtáme v kratším proužku díry 3,5mm. Na odpovídajících místech vyvrtáme v delším proužku díry 2,4mm a vyřízneme závit M3 (nebo vyvrtáme stejne díry jako na prvním proužku a použijeme matičky M3). Pak vyřízneme z plechu táhlo o takové šířce, aby se vlezlo do drážky, kterou jsme vybrousili v RIS liště. Na jednom konci táhlo ohneme o 90 stupňů dolů (naplocho) a na druhém konci ho necháme široké (za tuto část se bude zbraň natahovat). Táhlo musí být dlouhé od začátku díry po čep závěru v těle zbraně až po konec RIS lišty (konec u pažby), tady za koncem bude to rozšíření. Teď už jen na konci drážky upevníme pružinu a její druhý konec upevníme za ohyb táhla. No a všechno se to musí smontovat na zbraň. Celý proces chce upravit tak, aby to vycházelo na vámi použité součástky, zde uvedené míry jsou orientační, podle toho, jak to vyšlo mě osobně.
Nyní upravíme držadlo "M4 Carrying Handle". Jednoduchá úprava spočívá ve vyříznutí vnitřní části mezi úchyty k RIS liště (to kvůli náustku na kolínko zásobníku). Poté by mělo jít držadlo normálně namontovat na lištu (na tu, co jsme si udělali při úpravě natahování). V případě, že vám nesedí rozteč mezi šrouby v držadle s výřezy v RIS liště, musíte si prostě jeden zářez udělat sami.
Zdálo by se, že hlaveň s předpažbím zvládne našroubovat každý, jenže nám zavazí kryt hlavy ventilu. Řešení je vyjmout kryt ze zbraně a prostě jej zaříznout tak, aby končil zároveň s tělem zbraně. Nemusíte mít strach, na funkci zbraně to nemá nejmenší vliv (navíc bude o nějaký ten gram lehčí).
Pažba jde přidělat standartně, je chycená jen pomocí čepu a zároveň slouží jako zátka pro hlavní pružinu. Já jsem se ale rozhodl, že ji namontuji místo staré pažby (čili o otvor výše). Z toho důvodu jsem odšrouboval tělo pažby z držáku a ten jsem zkrátil tak, aby tělo pažby dosedalo přímo k tělu zbraně. Potom jsem do těla pažby i do držáku vyvrtal díru 6,4mm, vyřezal osmičku závit a pomocí nerezové šroubovice jsem to sešrouboval dohromady. Dále jsem do držáku vyvrtal díru o půměru 3mm a vyřízl do ní závit. Další montáž už je jako u originál pažby.
Replika zásobníku se přidělá místo makety, která je na zbrani od výroby. Původní maketu drží dva šrouby a je navlečena na hadici k bottom-line. Odšroubujeme maketu, hadici hned u těla zbraně a nakonec bottom-line od pažbičky. Repliku zásobníku rozebereme (jednoduchým vytažením) a pouzdro na zásobnik upravíme čtyřmi dírami. Dvě na šrouby pro přichycení samotného pouzdra (tam, kde byla přichycena původní replika dlouhými šrouby) jednu díru na redukci pro nasazení hadice přes rychlospojku a poslední na šroub jistící kryt ventilu jehly. Všechno složíme (práce na půl hodiny pro průměrně zručného člověka s vrtačkou) a nakonec je třeba do zásobníku vyvrtat díru na protažení hadice. Díru vyvrtáme pár milimetrů pod místem, kde končí pouzdro zásobníku a vnitřní hrany obložíme třeba kouskem bužírky.
Další upgrade byla baterka (LED svítidlo). Zde jsem si pomohl držákem ze starého rozbitého plastového kolimátoru a dvěma plastovými stahovacími pásky. Výsledek je vidět na první fotografii.
Kolimátor, hadici a delrinový závěr také zvládne nainstalovat každý, a tím jsou změny u konce. Získal jsem zbraň v solidním military vzhledu a nijak jsem nesnížil její funkčnost, naopak díky delší hlavni a samomaznému uzávěru dosahuje větší přesnosti a dostřelu.

Foto:

MR1_navod_01s.jpg MR1_navod_02s.jpg
MR1_navod_03s.jpg MR1_navod_04s.jpg
MR1_navod_05s.jpg MR1_navod_06s.jpg
MR1_navod_07s.jpg MR1_navod_08s.jpg
MR1_navod_09s.jpg MR1_navod_10s.jpg



A takto to vypadá ve výsledku:

MR1_003s.jpg MR1_007s.jpg
MR1_004s.jpg MR1_008s.jpg
MR1_005s.jpg MR1_009s.jpg
MR1_010s.jpg

Soupis dílů:

    1. M4 Carbine Handguard /Spyder 15" - Kompletní předpažbí ve stylu útočné pušky M4 s hlavní 15". Na hlaveň lze místo kompenzátoru přidělat tlumič.

    1. M4 Carrying Handle - Nastavitelné mířidlo pro zbraně HNA s držadlem na přenášení zbraně.

    1. Remote Coil with Quick Disconnect - Kvalitní "tlustá" kroucená hadice, kterou je možno použít jak pro systémy na CO2, tak i na vzduch.

    1. Universal Carrying Handle Rail - Univerzální kolejnice 20mm na držadlo (M4 Carrying Handle)

    1. MR Car Stock - Nastavitelná opěrka pro většinu Spyderu s vnitřním nebo horním natahováním.

    1. Replacement False Mag - Replika zásobníku, zásobník lze z pouzdra vyjmout pouhým zatáhnutím a dovnitř lze uložit třeba drobné nářadí s náhradními díly nebo pár kuliček na nejhorší časy.

    1. Quick Disconnect - Rychlospojka na připojení hadice přívodu média do zbraně.

    1. Red Dot Scope PBS 30mm 7/8 mount - Kovový kolimátor s nastavením jasu bodu, montáž 20mm.

    1. Rail Short - krátká kolejnice šíře 20mm přidělaná na předpažbí.

    1. Silencer - Tlumič

    1. Samomazný delrinový bolt (objednaný z USA).

    1. Svítidlo LED - Noname svítidlo s devíti LED asi za 150,- a držák ze starého plastového kolimátoru.

  1. Popruh (ze staré babiččiny kabelky).

Plus nějaké ty díly vlastní výroby popsané výše v návodu.

1) M4 Carbine Handguard /Spyder 15" - 1 450,-

 

2) M4 Carrying Handle - 890,-

 

3) Remote Coil with Quick Disconnect - 890,-

 

4) Universal Carrying Handle Rail - 490,-

 

5) MR Car Stock - 1 390,-

 

6) Replacement False Mag - 290,-

 

7) Quick Disconnect - 235,-

 

8) Red Dot Scope PBS 30mm 7/8 mount - 850,-

 

9) Rail Short - 490,-

 

10) Silencer - 650,-

 

11) Samomazný delrinový bolt (objednany z USA) - 640,-

 

12) Svítidlo LED - 150,-

 

Celkem: 8 415,-

Přidat komentář