Komboš

Více
25. dub 2013 20:13 - 25. dub 2013 21:30 #1 od Gucky
Odpověděl Gucky pro téma Re: Komboš
Tak jen tak pro zajímavost jsem si spočítal energii střely s různými rychlostmi.

při 300 stop/s je to 14,6J
při 350 stop/s je to 19,9J
při 400 stop/s je to 26,1J
při 450 stop/s je to 32,9J
při 500 stop/s je to 40,6J
(gumový projektil tak jak ho používá policie ČR má energii 130J - to bych na paintballce musel mít cca 900 stop/s)

Chvilu mi trvalo nez jsem zjistil váhu jedné kuličky, ale u různých druhů i výrobců, co se mi válí doma byl výsledek vždy 3,5g.

Pak ještě něco k zamyšlení: průměr kuličky je cca 17,5mm, čili plocha při dopadu by měla být okolo 240mm2. To znamená, že do metru čtverečního se vleze přibližně 4157 kuliček (neuvěřitelný, ale asi to tak bude). Takže jelikož jeden Joule je jedem kilogram na metr čtvereční po dobu jedné vteřiny, znamená to, že při dopadu kuličky je tlak neuvěřitelných 60,8 tun na tu plochu 240mm (14,6kg na m2 = 14,6J). A při úsťovce 400 stop/s je to 108 tun.
Ještě pro porovnání energie střely ze samopalu vz.58 má 2000J, to je ekvivalent 43,5 tisíců tun na daleko menší plochu (cca 45,5mm2) a ještě k tomu za daleko kratší dobu než je jedna vteřina (jedna 25tina vteřiny - muselo by se to číslo vynásobit 625 což ve výsledku dělá 27,145 mega tun na 45,5mm2) čili 446 227 násobek paintballové kuličky.
PS: doba deformace kuličky při dopadu na pevnou překážku je 1,012s a doba průletu kulky ráže 7,62 x 39mm centimetr tlustým ocelovým plátem je 0,04s.

--Gucky--
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2013 19:53 - 25. dub 2013 19:56 #2 od Gucky
Odpověděl Gucky pro téma Re: Komboš
Já mám na zbraních loni v PB shopu naměřeno 240 a 280 ( na kótě jsem měl tu s 280ti a naměřili mi 255, co k tomu řict). Jestli to má někdo přehulený nebo ne už několik let neřeším. Chápu hlasy, že by to mělo být podle zákona a že je to nebezpečný, ale na druhou stranu se umím přizpůsobit. Sám nosím helmu prakticky furt, ale na zásah do koulí mi na kombošu moc nepomohla. No přežil jsem bez úhony, koule snad taky a aspoň si to pořádně zapamatuju. Pokud to někomu dělá moc velkej problém, tak to můžem nějak řešit, ale na rovinu, moc toho nenaděláme. Na kótě s tím Jenda jeden rok pobíhal a na další rok už to s sebou ani nebral, bo mu pár lidí řeklo, že úsťovku upravovat nebudou a raději na kótu vůbec nepojedou, protože je spousta jinejch akcí, kde to nikomu nevadí. A stejně by jsme dopadli mi, prostě kvůli jednomu co se šprajcne a úsťovku zmenšovat nebude chtít, nepojede celej jeho tým a můžem si hrát leda tak sami. A pokud nebudeme nic pořádat a budeme jezdit na cizí akce, tak tam úsťovku stejně neovlivníme, maximálně můžem vybrat jen akce, kde se to kontroluje. Ale těch v military moc nebude.
Takže stručně, chraňte své zdraví a buďte připraveni na vše a hlavně nenechte nepřítele, aby vás trefil. Pak může mít úsťovku třeba milion a bude mu to na ...

--Gucky--
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2013 15:30 #3 od Ludin
Odpověděl Ludin pro téma Re: Komboš
ja mam kvér v základu a na kótě mě naměřili 370 a to jsem to měl stáhlý, nebudu si kupovat novej gun skrz radar kterýmu nevěřím

... neboť, kdo tu dnes se mnou proléval krev, stane se mým bratrem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2013 15:05 - 25. dub 2013 15:08 #4 od Fousac
Odpověděl Fousac pro téma Re: Komboš
no chrono bysme mit mohli...

jeste kdyz vzpomenu na 1. den D kde jsem taky koupil celou davku do lebene tak tohle bylo jako rana klackem. Jen by me zajimalo jestli to mel fakr prehuleny nebo tady knouram jak maly decko ... :)

ja bez helmy uz ani krok...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Domas
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
25. dub 2013 14:32 #5 od Domas
Odpověděl Domas pro téma Re: Komboš
Ted stebou plne souhlas ludo. A ty Juro se vyser na radar budou stim jen problemi a pak se muze stat ze budes hrat sam! Hrajeme Military Paintball.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.