CO2 a vše o plnění

Chladné počasí a CO2 

Chladné a vlhké počasí přináší hráčům používajícím CO2 jisté problémy. S tím jak se mění v tomto období vlastnosti média přichází i problémy s nastavením úsťové rychlosti, trháním kuliček a plněním. Často se nás obracíte s prosbou o radu a řešení tohoto problému, proto se nyní pokusíme vysvětlit zde základy práce s co2, tak, aby téma vyznělo co nejsrozumitelněji.

Všichni známe trápení které nám způsobuje CO2. Při změnách počasí, rychlé střelbě, dešti, po naplnění nebo před plněním, vždy se chová jinak a vždy samozřejmě naopak než žádáme my. Navíc jak známo CO2 je špinavý plyn a díky své agresivitě neustále narušuje vnitřek lahví ve kterých je uchováván což samozřejmě k jeho čistotě také nepřispívá. Tyto negativní vlastnosti se pak projeví např. v nepřesné střelbě, při špatném a kolísavém dávkování samozřejmě nemůžeme přesnost očekávat, v trhání kuliček ve zbrani neboť úder ledovým plynem bývá pro kuličku smrtící a ne každá se s tímto faktem dokáže vyrovnat. Aby tomu tak nebylo, musíme dodržovat pár zásadních rad.

1. Láhev s CO2 nikdy nenecháváme u topení, na přímém slunci nebo za sklem v automobilu, a to i v zimě. Uchráníme se tak mnoha nepříjemností s protrženou bezpečnostní pojistkou nebo dědečkem zastřeleným ventilem z explodující láhve.

2. Láhev vždy plníme podle doporučené váhy, plnění podle sluchu doporučuji pouze odborníkům nebo sebevrahům. Láhev vždy plníme tekutým CO2 pouze asi na 40%, pokud ji naplníme tekutinou více dochází již při malém vzrůstu teploty k velikým změnám v tlaku, což je samozřejmě nebezpečné a nežádoucí, mění se úsťová rychlost a tlak na kuličku, která jej nemusí vydržet a praská v hlavni.

3. Při používání v chladném počasí kdy tedy klesá tlak i v lahvi doporučuji u zbraní dobře snášejících kapalné CO instalovat do lahve trubičku kterou nastavíme tak, aby byla stále ponořena v kapalině. Tím si zajistíme stálý dostatečný tlak nutný k efektivní střelbě. Toto řešení nám umožní hrát i v zimě. U zbraně pracující spíše s plynem a tekutinu nesnášející, která je na nízké teploty více choulostivá, tedy zvolíme postup opačný a vybavíme svoji láhev antisifonem.

4. V horkém počasí nastává problém opačný, tedy tlak v lahvi vlivem venkovní teploty vzrůstá a s ním i úsťová rychlost naší zbraně. Pomoci si můžeme např. neoprenovým potahem láhve který částečně udrží láhev chladnou a tím získáme i menší rychlostní rozptyl a vyšší přesnost.

5. Naše láhev MUSÍ být vždy vybavena bezpečnostní pojistkou kterou udržujeme v čistotě. Tato pojistka zabrání roztrhnutí láhve při velmi vysokém tlaku který vzniká vlivem vysokých teplot nebo nesprávným plněním. Poškozenou pojistku můžeme nahradit opět pouze originální která bývá nastavena na asi 2 200 - 2 500 psi.

Dodržováním těchto zásad si ušetříme nemálo problémů a naopak získáme vyšší přesnost a dostřel. Problémem většinou bývá i velmi vysoká a zákonem nepovolená úsťová rychlost která může vést i ke zranění protihráče nebo poškození jeho vybavení a která je přímým důsledkem špatně nastavené zbraně nebo špatně naplněné láhve. proto si pamatujme, bezpečnost především!


Zdroje: http://www.militarygames.cz/chladne-pocasi-a-co2-aneb-vy-se-ptate-my-odpovidame

Přidat komentář


Na Fóru

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Vyhledávání

Kdo je online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen